PREFECTORIAL BOARD (2018-2019)

S.NO NAME CLASS TITLE
1 YASHASAWI AWANA XI HEAD GIRL
2 SHIVAM THAKUR  XI HEAD BOY
3 DEV TANEJA XI CPT. SHRADDHA HOUSE
4 NEHIL SINGH XI CPT. SHOURYA HOUSE
5 KUMAR PARTH  XI CPT. SHRAM HOUSE
6 LOVEKESH XI CPT. SHAKTI HOUSE
7 PRABHNOOR SINGH IX V. CPT. SHRADDHA HOUSE
8 LUCKY  IX V.CPT. SHOURYA HOUSE
9 SUHANI SHARMA IX V.CPT. SHRAM HOUSE
10 KHUSHI BARRELA IX V.CPT. SHAKTI HOUSE
11 AADHYA GULATI IX SR. PREFECT LTRY. CLUB
12 SIJAL JYOTISHI V JR. PREFECT LTRY. CLUB
13 NILIKA KHANNA X PREFECT HERITAGE CLUB
14 KANISHKA SINGH IX SR. PREFECT HEALTH & WELLNESS CLUB
15 ALISH TYAGI VII JR. PREFECT HEALTH & WELLNESS CLUB
16 MANIKA GUPTA X PREFECT ECOLOGY CLUB
17 MADHAV MALIK VIII SR. PREFECT IT CLUB
18 POOJA SINGH VI JR. PREFECT IT CLUB
19 RITU SINGH XI SR. CPT. SPORTS
20 KEERTI MAAN IX SR. V.CPT. SPORTS
21 VILAKSHAN KUMAR KHANDAL VII JR. CPT. SPORTS
22 DIGVIJAY CHAUHAN VII JR.V. CPT. SPORTS
23 ANSHIKA CHAUHAN  V S.JR.CPT. SPORTS
24 ISHITA GODIYAL V S.JR.V. CPT. SPORTS
25 NEHA YADAV VIII SR. PREFECT PERFORMORMING ART (DANCE)
26 BHAVYA SRIVASTAVA V JR. PREFECT PERFORMORMING ART (DANCE)
27 SATYAM SAXENA IX SR. PREFECT PERFORMORMING ART (MUSIC)
28 BIBIN THOMAS BIJU VIII JR. PREFECT PERFORMORMING ART (MUSIC)
29 DHRISHTI BAJAJ XI SR. PREFECT VISUAL ARTS
30 AZKA ANWAR IX JR. PREFECT VISUAL ARTS
31 RAHUL YADAV IX SR. PREFECT PERFORMORMING ART (THEATRE)
32 BHAVIKA GUPTA VII JR. PREFECT PERFORMORMING ART (THEATRE)
33 ANGEL DANIEL V SHRADDHA HOUSE REPRESENTATIVE
34 TANISHI AGARWAL V SHOURYA HOUSE REPRESENTATIVE
35 SAMAAYRA PARVEEN  V SHRAM HOUSE REPRESENTATIVE
36 RIJUL  CHOPRA V SHAKTI HOUSE REPRESENTATIVE
37 PRAKHYAT SINGH VI SHRADDHA HOUSE REPRESENTATIVE
38 AZKA ANWAR VI SHOURYA HOUSE REPRESENTATIVE
39 BHAVIKA GUPTA VI SHRAM HOUSE REPRESENTATIVE
40 PARI SRIVASTAVA VI SHAKTI HOUSE REPRESENTATIVE
41 NAIKA PODDAR VII SHRADDHA HOUSE REPRESENTATIVE
42 AVISH CHAUHAN VII SHOURYA HOUSE REPRESENTATIVE
43 SUDHANSHU AGARWAL VII SHRAM HOUSE REPRESENTATIVE
44 NAMAN DIXIT VII SHAKTI HOUSE REPRESENTATIVE
45 ROSHAN SIBTAIN VIII SHOURYA HOUSE REPRESENTATIVE
46 BHOOMI THAKWANI VIII SHRADDHA HOUSE REPRESENTATIVE
47 DAKSH AGRAWAL VIII SHRAM HOUSE REPRESENTATIVE
48 NAMAN PATHAK  VIII SHAKTI HOUSE REPRESENTATIVE
49 YASHASAWI IX SHOURYA HOUSE REPRESENTATIVE
50 AMOGH DIXIT IX SHRADDHA HOUSE REPRESENTATIVE
51 SHUBH DHIR IX SHRAM HOUSE REPRESENTATIVE
52 VYOMINI THAKUR IX SHAKTI HOUSE REPRESENTATIVE

  BEST PREFECTS (2017-2018)

SNO NAME CLASS
1 REET MAHAJAN VI
2 POOJA SINGH VI
3 NAIKA PODDAR VII
4 BAVIKA GUPTA VII
5 BIBIN THOMAS BIJU  VII
6 VILAKSHAN KHANDAL  VII
7 AZKA ANWAR VII
8 SHREYA X
9 SHUBH DHIR X
10 KUMAR PARTH  XI
11 SHIVAM THAKUR XI
12 MANSI TYAGI XII